Thursday, February 23, 2012

ACTA ja Ansip

Eks need kired ACTA ümber ole pisut ülepingutatud. Samas on ACTA väljamõtlejatel ka mingid silmaklapid, et nad ei näe, et see pole nii lahendatav. Kas poleks lihtsam, kui piraatlusega kaotavad inimesed mõtleksid üle ja ümber, mis eelised ikkagi internetil ja laial levikul on?
Võib olla saaksid nad teha täiesti oma ja seadusliku lehe, kust on võimalik kõiki tooteid soovijatel tasuta alla laadida? Selline leht oleks hea reklaami ja klikikanal ja nad konkureeriksid sellega piraatkauba ülespanejatega. Teine võimalus, et see, mis internetikasutajale on tasuta, ei pea tingimata olema nende poolt tasuta ära antud. Mingid kokkulepped interneti teenust pakkuvate firmadega peaks olema ometi võimalikud? Täpset lahendust küll ei tea, aga usun, et interneti teenusepakkujad ja autorid/produtsendid suudaksid teha koostöös mingi lahenduse, mis on mõlemale soodus ja mida kasutades internetikasutaja ei saagi teada, et kaudselt maksab ta kulud.
Piraatlust ei peata, aga vaba kanalit on alati võimalik kuidagi enda kasuks pöörata.

Teine teema, mis mind mõtlema pani, on meie peaminister. Selline tunne, et meedia on läinud Ansipiga sõjajalale. Küsimus polegi niivõrd selles, mis Ansip ütleb või teeb, vaid selles, kui tigedalt on meedia seda edastama hakanud. Eks see repliik, mida praegusajal enim meie peaministrile süüks pannakse, on Õhtulehe vastane. Kas tõesti see pani relvile? Kuulasin Keskpäevatunnist Hõbemäe arvamust, et Ansip käitub arrogantselt ja et ta on muutunud. Ise seda ei arva. Arvan, et meedia suhtumine on muutunud ja Neljas võim on see, kes on tõeliselt Eestis võimul. Või ma eksin ja asi on hoopis selles, et lõpuks ometi hakkas ajakirjandus uskuma, et Ansipi vastased netikommentaatorid on mainstream suund ning nende toetust tuleb taotleda? Kõige šokeerivam oli tänane Ekspress, kus kirjutati Ansipi minevikust sellises võtmes, et temast positiivset muljet ei jäänud. Otsekui oleks tänane käitumine jätnud jälje ka minevikule. Huvitav, kas ajakirjanikud on ajakirjanduse poolt mõjutatud?

Aga teema "ACTA ja Ansip" juurde tagasi pöördudes tahaks kõigile öelda, et demokraatia ei tähenda ainult seda, et enamuse huvid on ülimuslikud. See tähendab veel seda, et igal on õigus oma seisukohta välja öelda ja kaitsta. Ja kuigi Ansip on ACTA pooldaja, siis ka tal peab olema õigus välja öelda seisukohta, mis mulle ei meeldi

No comments:

Post a Comment